avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare salon
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare salon

Buna ziua,

sunt persoana fizica, detin un spatiu si vreau sa fac acolo un salon pentru coafura si manichiura.

Ce trebuie facut, care sunt demersurile?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:07, 5 Aprilie 2015
1. In primul rand trebuie sa va infiintati un PFA, I.I. sau un SRL cu obiect de activitate "Coafura si alte activitati de infrumusetare" - cod CAEN 9602.

2. Vedeti si Ordinul ministerului sănătăţii publice nr. 1136 din 27 iunie 2007 privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumuseţare corporală
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Protecția muncii Ciotro76 Ciotro76 Bună ziua! Sunt proaspăt înființat al unui PFA. Coafura și activități de infrumusetare. Cod 9602. Sunt singur. Și patron și muncitor. Întrebări. ... (vezi toată discuția)
Înființare pfa sau srl Adela211 Adela211 Eu și prietena mea dorim sa deschidem un salon manichiura și make up. Eu voi fi pe partea de manichiura și ea pe make up. Cum este mai convenabil PFa sau ... (vezi toată discuția)
Desfasurare activitate machiaj DeeaCrs DeeaCrs Buna ziua! Doresc sa inchiriez un spatiu in salon pentru a desfasura activitatatea de machiaj. Este nevoie de incapere separata de restul salonului (cum este ... (vezi toată discuția)