Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare salon
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare salon

Buna ziua,

sunt persoana fizica, detin un spatiu si vreau sa fac acolo un salon pentru coafura si manichiura.

Ce trebuie facut, care sunt demersurile?

Va multumesc
1. In primul rand trebuie sa va infiintati un PFA, I.I. sau un SRL cu obiect de activitate "Coafura si alte activitati de infrumusetare" - cod CAEN 9602.

2. Vedeti si Ordinul ministerului sănătăţii publice nr. 1136 din 27 iunie 2007 privind aprobarea Normelor de igienă pentru cabinetele de înfrumuseţare corporală
[ link extern ]