Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Se mai depune Formularul 230 în 2019, sau se ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Se mai depune Formularul 230 în 2019, sau se completează și se virează lunar în 2018 de către angajator în cursul anului ?

Buna ziua
Formularul 230 se mai poate depune in anul 2019 pt.anul 2018?
Sau se completeaza formularul in cursul anului si se vireaza de angajator lunar?
Multumesc frumos
Manuela Rășină, administrator
Atentie, s-a schimbat termenul. Pt. 2018 trebuie sa depuneti pina cel tarziu 15 martie 2019.
Eu asa am facut anii trecuti: Am adunat formularele completate cu datele celor care redirectionau 2% din impozit si datele unitatii careia ii erau destinati banii. Nu am completat partea de imputernicit.
Mi s-a cerut copie dupa poza mea de buletin si un borderou centralizator cu numele si CNP-ul celor a caror formulare le-am depus.

Inca odata antentie: termenul este 15 martie anul acesta.
Se poate sa imi spuneti, va rog mult, unde se depun formularele impreuna cu borderoul?
termenul a fost prorogat pe 31 iulie 2019, deci pana atunci se pot depune pentru 2018 si declaratiile 230, cat si Declaratiile Unice care au rubrica pentru directioant 2% / 3,5%
formularele se depun la organul fiscal din subordinea ANAF ( deci nu cel local care tine de primarie) de care apartin contribuabilii in cauza, De obicei exista unul in fiecare oras, si de el apartin si unele comune inconjuratoare.... Asadar trebuie verificat unde au domiciliul fiscal contribuabilii care au completat declaratii 230