Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis de conducere din emirate
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis de conducere din emirate

Buna ziua. Sotul meu, care are permis de sedere in Romania, are permis de conducere valid din Emirate. Cu acesta, poate conduce în România sau trebuie să îl preschimbe? Se poate preschimba permisul din Dubai? Sau trebuie să obțină un IDP de acolo, ptr a putea conduce aici?
Ioana Daniela, utilizator