Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lista nr.1638/1990 privind nominalizarea funcțiilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lista nr.1638/1990 privind nominalizarea funcțiilor și meseriilor specific căilor ferate legate direct de siguranța circulației

Imi puteti furniza sau spune unde pot gasi Lista (MMOS) meseriilor și funcțiilor din unitățile de exploatare a căilor ferate nr. 1638/1990.
Multumesc!
Cornel Vasile, Consilier juridic
Gasiti referiri la lista aici: [ link extern ]
Lista nu a fost publicata in MO fiind o adresa trasmisa de MTr. la firmele interesate si la sindicate.
Lista a fost cu cuprinsa in Ordin MM nr. 125/ 1990 si ulterior cuprinsa in Ordin MM nr. 50/ 1990 completat la 31.08.1994 (nepublicat in MO) dar trimis pe reteaua MM la casele judetene de pensii, ITM, sindicate si mari unitati.
Din cate cunosc, Lista nr.1638/1990 nu constituie un act intern de nominalizare, ci un proiect privind o listă a funcțiilor și meseriilor, propus spre aprobare, în vederea completării Ordinului nr. 50/1990.

Verificati acest link , si vedeti daca va ajuta Ordinul 50/1990 - actualizat 1994
[ link extern ]