avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lista nr.1638/1990 privind nominalizarea funcțiilor ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lista nr.1638/1990 privind nominalizarea funcțiilor și meseriilor specific căilor ferate legate direct de siguranța circulației

Imi puteti furniza sau spune unde pot gasi Lista (MMOS) meseriilor și funcțiilor din unitățile de exploatare a căilor ferate nr. 1638/1990.
Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 3 Septembrie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:49, 3 Septembrie 2018
Gasiti referiri la lista aici: [ link extern ]
Lista nu a fost publicata in MO fiind o adresa trasmisa de MTr. la firmele interesate si la sindicate.
Lista a fost cu cuprinsa in Ordin MM nr. 125/ 1990 si ulterior cuprinsa in Ordin MM nr. 50/ 1990 completat la 31.08.1994 (nepublicat in MO) dar trimis pe reteaua MM la casele judetene de pensii, ITM, sindicate si mari unitati.
Din cate cunosc, Lista nr.1638/1990 nu constituie un act intern de nominalizare, ci un proiect privind o listă a funcțiilor și meseriilor, propus spre aprobare, în vederea completării Ordinului nr. 50/1990.


Verificati acest link , si vedeti daca va ajuta Ordinul 50/1990 - actualizat 1994
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lista mmos 1638/1990 a meseriilor și funcțiilor din unitățile de exploatare a căilor ferate Daciana Mihaila Daciana Mihaila Imi puteti furniza sau spune unde pot gasi Lista (MMOS) meseriilor și funcțiilor din unitățile de exploatare a căilor ferate nr. 1638/1990 (am gasit ca ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie Florin57 Florin57 Buna ziua, Dupa cum am mai spus am 33 ani vechime, 11 ani grupa I 2 ani si 10 luni grupa II, 5 ani de facultate la zi si 9 luni armata.Am primit deja un ... (vezi toată discuția)
Va rog sa mi spuneti in ce grupa de munca ma incadrez conform ... MSt21 MSt21 Va rog sa mi spuneti in ce grupa de munca ma incadrez conform precuzarii din cartea munca ,,.. a lucrat in locuri de munca prevazute la HG 456/90 pozitia 21 ... (vezi toată discuția)