avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum pot scapa legal de un fumator?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum pot scapa legal de un fumator?

Buna ziua.

Am urmatoarea situatie:

Locuiesc intr-un bloc de locuinte la etajul 2 din 4. Vecina de sub mine fumeaza de rupe pe balcon. Tot fumul de tigara se ridica gratios si intra la mine in casa daca incerc sa aerisesc, astfel incat zici ca vecina fumeaza langa patul meu :(

Intrebare:

Ce pot face legal pentru a o obliga sa nu mai fumeze pe balcon? (Ca ilegal deja puteam sa torn vreo 2 seriale la cate m-am gandit :) ) Balconul este de tip loje.

Va multumesc anticipat si astept un raspuns pana nu ma apuc si eu de fumat sau mai rau...
Ultima modificare: Marți, 4 Septembrie 2018
Naeadrian1, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 09:41, 4 Septembrie 2018
Daca amiabil nu puteti solutiona,analizati oportunitatea unei actiuni in instanta
Este situatie delicata,vecina fumatoare isi satisface viciul in proprietate
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Miros tigara de la vecin Irina_sebea Irina_sebea Buna seara, Eu stau la etajul 4 si in fiecare zi simt miros de tigara in balcon sau camera. Mirosul de tigara vine de la vecinul de sub mine, care fumeaza ... (vezi toată discuția)
Fumul de tigara de la vecini OmNecajit OmNecajit Ce pot sa fac cu vecinii care fumeaza in apartament si fumul de tigara vine prin aerisirea comuna la noi ceilalti ?? Blocul nostru are 3 etaje, vecinii cu ... (vezi toată discuția)
Fum tigara de la vecini Xerxes77 Xerxes77 Buna ziua. Locuiesc intr-un bloc cu 4 etaje, o singura scara. La etajul de deasupra, un vecin fumeaza zi si noapte, pe balcon. E la el in casa, si nu prea, ... (vezi toată discuția)