Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum pot scapa legal de un fumator?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum pot scapa legal de un fumator?

Buna ziua.

Am urmatoarea situatie:

Locuiesc intr-un bloc de locuinte la etajul 2 din 4. Vecina de sub mine fumeaza de rupe pe balcon. Tot fumul de tigara se ridica gratios si intra la mine in casa daca incerc sa aerisesc, astfel incat zici ca vecina fumeaza langa patul meu :(

Intrebare:

Ce pot face legal pentru a o obliga sa nu mai fumeze pe balcon? (Ca ilegal deja puteam sa torn vreo 2 seriale la cate m-am gandit :) ) Balconul este de tip loje.

Va multumesc anticipat si astept un raspuns pana nu ma apuc si eu de fumat sau mai rau...
Naeadrian1, utilizator
Daca amiabil nu puteti solutiona,analizati oportunitatea unei actiuni in instanta
Este situatie delicata,vecina fumatoare isi satisface viciul in proprietate
~ Conținut șters la cerere ~