Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Schimbare presedinte de bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Schimbare presedinte de bloc

Buna ziua. Care este procedura prin care putem schimba presedintele de bloc? Legal.
Daca acesta se impotriveste, cum il putem inlatura?
De asemenea, ce acte trebuie sa predea si ce trebuie sa faca noul presedinte?
Contractul de mandat se face pentru renumerarea presedintelui cu o suma de bani. Inceteaza mandatul,nu mai ein functie, nici nu mai primeste bani. Din cate stiu eu, este un tipizat care nu trebuie facut la notar. Se plateste suma neta plus taxele si impozite,