Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Expertiză isc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Expertiză isc

Locuiesc într-un bloc cu infiltrații din pânza freatică,pot cere o expertiză tehnică la isc după care să intervenim la remedierea situației
Puteti apela la firme specializate.
Teoretic aveti dreptul sa solivcitati expertiza tehnica a imobilului
Practic astfel de expertiza implica costuri substantiale greu de suportat de persoane fizice
Este bine sa contactati un expert tehnic judiciar in specializarea ctii., care contracost va poate intocmi un raport de expertiza, raport care, dupa caz, poate fi utilizat daca veti deschide o eventuala actiune in instanta.
Lista cu experti tehnici judiciari gasiti aici: [ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca