Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ultraj
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ultraj

Cand politistul decade din drepturile sale, adica nu ma poate invinui de ultraj, intr-o altercatie verbala sau fizica cu dansul ? Adica daca el ma injura fara motiv, eu nu o pot face, pt ca el este omul legii?
iulius21, utilizator