Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Deschidere succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Deschidere succesiune

Buna ziua.Socrul meu a decedat in luna februarie la varsta de 80 de ani.Ca si mostenitori ar fi sotia supravietuitoare un fiu si o nepoata de fiu.Succesiunea dupa parintii socrului decedat nu a fost facuta .Doresc sa stiu daca se poate deschide succesiunea dupa socru in conditiile in care dupa decesul parintilor lui nu s-a facut .va multumesc.
O deschideti dar va fi facuta mai intai cealalta succesiune cu prezentarea corespunzatoare a celorlalti mostenitori.
george-neagu, moderator