Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... viza de reintregire a familiei
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

viza de reintregire a familiei

-m am casatorit in Filipine cu o filipineza in 23 ian 2018
-in iunie am obtinut certificat de casatorie romanesc de la ambasada Romaniei din Filipine si am plecat in Romania
-acum sunt in Romania, sotia mea este gravida in luna a 3 a si a ramas in Filipine
-ce acte imi trebuie si cum obtin fiecare act pentru ca ea sa primeasca viza de reunificare a familiei cat mai repede pana sa nasca?
-unde trebuie sa ma duc sa obtin actele?
-va multumesc anticipat
elvissb, utilizator