avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... viza de reintregire a familiei
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

viza de reintregire a familiei

-m am casatorit in Filipine cu o filipineza in 23 ian 2018
-in iunie am obtinut certificat de casatorie romanesc de la ambasada Romaniei din Filipine si am plecat in Romania
-acum sunt in Romania, sotia mea este gravida in luna a 3 a si a ramas in Filipine
-ce acte imi trebuie si cum obtin fiecare act pentru ca ea sa primeasca viza de reunificare a familiei cat mai repede pana sa nasca?
-unde trebuie sa ma duc sa obtin actele?
-va multumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 14 Septembrie 2018
elvissb, utilizator

Alte discuții în legătură

Viza pentru romania elvissb elvissb -m am casatorit in Filipine cu o filipineza in 23 ian 2018 -in iunie am obtinut certificat de casatorie romanesc de la ambasada Romaniei din Filipine si am ... (vezi toată discuția)
Salut, am o situtie mai deosebita, m-am casatorit cu o filipineza ... elvissb elvissb salut,am o situtie mai deosebita,m am casatorit cu o filipineza in Filipine in 2018 ,fiind gravida(probabil cu mine,nu stiu nici acum daca este sau nu copilul ... (vezi toată discuția)
Cum procedez ca sa pot calatori cu sotia filipineza in anglia? mariio86 mariio86 Sunt casatorit de aproape 5 ani cu o filipineza ,casatoria a avut loc in Cipru la biserica, ii trebuie viza? ce acte trebuie sa ii fac? (vezi toată discuția)