Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... ASOCIATII PROPRIETARI
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

ASOCIATII PROPRIETARI

ODATA CU LEGEA 196/2018 PRIVIND INFIINTAREA, ORGANIZAREA SI FUNCTIONAREA ASOCIATIILOR DE PROPRIETARI , ASOCIATIILE SUNT OBLIGATE SA DETINA UN SINGUR CONT BANCAR PENTRU PLATA COTELOR DE CONTRIBUTIE LA CHELTUIELILE ASOCIATIEI DE PROPRIETARI.
CUM POATE FI INDEPLINIT ACEST LUCRU TINAND CONT DE FAPTUL CA EXECUTORII JUDECTAORESTI PUN POPRIRE PE CONTUL ASOCIATIEI PENTRU MAJORARI DE INTARZIERE RESTANTE ,
POATE EXECUTORUL JUDECATORESC SA PUNA POPRIRE PE CONTUL ASOCIATIEI IN CAZUL DE FATA ?
dACA DA CUM MAI POT FI EFECTUATE PLATILE CURENTE DE CATRE ASOCIATIE?
Rugam respectati regulamentul forumului,nu postati cu majuscule
Executorul judecatoresc are autoritatea si competenta sa dispuna indisponibilizarea fondurilor financiare ale asociatiei de proprietari pana la achitarea integrala a debitului
Asociatia de proprietari,poate evita blocarea contului,prin incheierea unui angajament de plata cu executorul judecatoresc