Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare spalatorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare spalatorie

Locuiesc intr-o garsoniera la parterul unui bloc cu 4 etaje.Langa usa mea se afla spalatoria scarii si un hol pe care as dori sa le cumpar pentru ami mari spatiul locativ. deasupra mea la etajul 1 se afla un ap. cu 2 cam care deasupra spalatoriei are dormitor iar deasupra holului vestibulul de la intrare . Deci nu este nevoie de nici o modificare ci doar de o usa.
Toti vecinii sunt de acord.
Doresc sa stiu daca este posibila aceasta cumparare a spalatoriei si holului. Daca da cum se procedeaza.
Multumesc anticipat
Consultati un notar in vederea intocmirii contractului.
Faceti Adunarea Generala a Asocitatiei si hotarati vinderea spalatoriei.