avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general viza control financiar preventiv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

viza control financiar preventiv

sunt contabil la un centru financiar bugetar in invatamaint si intocmesc documente financiar contabile care necesita viza cfp.Fiind un singurur contabil
cine are drep de viza cfp pe aceste documente.De la inspectorat mi sa spus ca in invatamant este o derogare de la ministerul finantelor in care contabili din invatamat au dreptul sa si intocmeasca si sa puna si viza.Eu nu gaseasc acest document scris din care sa reiasa acesta declaratie.Am rugamintea daca stie cineva sa ma ajute si pe mine ,eu pana nu vad scris nu accept sa pun viza cfp pe documente
Cel mai recent răspuns: nikoad , utilizator 11:59, 10 Noiembrie 2009
in fisa postului fiind singurul contabil nu aveti stipulat asa ceva? se plateste un spor pt viza de cfp
In fisa postului nu am aceasta precizare,intocmes documente din mai 2009 si pana azi si nu au nici viza cfp si nici ordonatorul de credite nu a semnat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru cfp! Cornelliu Cornelliu Buna dimineata! Sunt functionar public, si am o nelamurire in ceea ce priveste aplicarea vizei CFP. Prin atributiunile din fisa postului am si primirea ... (vezi toată discuția)
Atribuțiile fisei postului sunt proprotionale normei? Mariana 18 Mariana 18 Sunt administrator financiar 0,5 norma învățământ preșcolar de stat și neexistând secretar în unitate am pe lângă atribuțiile de contabil și viza ... (vezi toată discuția)
Angajatul poate refuza atribuțiile ? oanaportar oanaportar Bună dimineața ! Vă rugăm frumos să ne ajutați cu câteva răspunsuri cu privire la următoarea situație: - angajatul de la Resurse Umane pune viza ... (vezi toată discuția)