Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general viza control financiar preventiv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

viza control financiar preventiv

sunt contabil la un centru financiar bugetar in invatamaint si intocmesc documente financiar contabile care necesita viza cfp.Fiind un singurur contabil
cine are drep de viza cfp pe aceste documente.De la inspectorat mi sa spus ca in invatamant este o derogare de la ministerul finantelor in care contabili din invatamat au dreptul sa si intocmeasca si sa puna si viza.Eu nu gaseasc acest document scris din care sa reiasa acesta declaratie.Am rugamintea daca stie cineva sa ma ajute si pe mine ,eu pana nu vad scris nu accept sa pun viza cfp pe documente
in fisa postului fiind singurul contabil nu aveti stipulat asa ceva? se plateste un spor pt viza de cfp
In fisa postului nu am aceasta precizare,intocmes documente din mai 2009 si pana azi si nu au nici viza cfp si nici ordonatorul de credite nu a semnat