Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Anselaciune.
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Anselaciune.

Buna ziua.. Am dus și eu un telefon destul de scump la un service pt Ami schimba display-ul și mi-a promis că al rezolva an 2 ore, și mi-a cerut un avans de 150 Ron . problema este că sa făcut un an și jumătate și tot nu mi-am putut recupera tel.. ce pot face an căzu asta va rog ????
Ati primit o chitanta de primire-predare de la respectivul service ? Daca da,atunci mergeti la politie si anuntati si protectia consumatorului. Daca nu aveti un act doveditor precum ca ati lasat telefonul la service, atunci nu stiu cum puteti face dovada ca nu l-ati recuperat.
Da am primit... Mulțumesc pt răspuns