Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma intreaga
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma intreaga

Care este numarul minim de elevi dintr-un camin internat al unui liceu, pentru care un pedagog scolar sau un supraveghetor de noapte, poate beneficia de norma intreaga?
alexd1990, utilizator
Ordinul nr. 3250/1998 privind criteriile de normare a personalului didactic auxiliar din învățământul preuniversitar de stat
A. Școală cu clasele I-VIII, liceu, școală profesională, de ucenici, de maiștri sau postliceală

C. Internat școlar

Pedagog școlar:

- un post la 60 de elevi interni și semiinterni, în medie, din învățământul primar;

- un post la 80 de elevi interni și semiinterni, în medie, din învățământul gimnazial, profesional și liceal.

NOTĂ:
La fiecare internat care funcționează cu mai puțin de 60 de elevi interni, respectiv 80 de elevi, se poate norma un post de pedagog, cu aprobarea inspectoratului școlar.