avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 729 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Norma intreaga
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Norma intreaga

Care este numarul minim de elevi dintr-un camin internat al unui liceu, pentru care un pedagog scolar sau un supraveghetor de noapte, poate beneficia de norma intreaga?
Ultima modificare: Joi, 20 Septembrie 2018
alexd1990, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:09, 20 Septembrie 2018
Ordinul nr. 3250/1998 privind criteriile de normare a personalului didactic auxiliar din învățământul preuniversitar de stat
A. Școală cu clasele I-VIII, liceu, școală profesională, de ucenici, de maiștri sau postliceală

C. Internat școlar

Pedagog școlar:

- un post la 60 de elevi interni și semiinterni, în medie, din învățământul primar;

- un post la 80 de elevi interni și semiinterni, în medie, din învățământul gimnazial, profesional și liceal.

NOTĂ:
La fiecare internat care funcționează cu mai puțin de 60 de elevi interni, respectiv 80 de elevi, se poate norma un post de pedagog, cu aprobarea inspectoratului școlar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informaticienii - personal didactic auxiliar... johnny_b johnny_b Buna ziua! Intrebarile mele se refera la cadrul legislativ si la actele normative in vigoare ce reglementeaza (cu mari ambiguitati si echivocuri) ... (vezi toată discuția)
Director adjunct mariamocanu mariamocanu directorul adjunct la o unitate de invatamant preuniversitar poate efectuat ore suplinite? (vezi toată discuția)
Studii medii ? lenuta1968 lenuta1968 Bună ziua, Dacă am absolvit 10 clase + școala profesională de 1 an și jumătate iar după școala profesională am primit certificat de absolvire prin ... (vezi toată discuția)