avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 911 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Certificare ISO 9001
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Certificare ISO 9001

Buna ziua,

trebuie sa obtin certificare ISO 9001 pentru a participa la licitatii SEAP.
Ma poate ajuta cineva , ce firma trebuie sa aleg? Sunt foarte multe si nu stiu la care sa ma opresc.
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 09:20, 22 Septembrie 2018
Sunt cateva firme pe piata, difera tarifele si notorietatea brandului.
Tariful de certificare depinde numarul de angajati, domeniul de activitate, numarul de schimburi, etc..
In relatia cu clientii conteaza in cele mai multe cazuri si cine a emis certificatul de aprobare ISO 9001.
Sa fii cel "mare" din Romania nu inseamna "cel mai bun", va spun din proprie experienta, o spun din calitatea de auditat si nu de reprezentant al vreunei organizatii de certificare.
Cum reclama pe forum este interzisa, va pot indica cateva indicii, si va veti da seama.
Practica un tarif acceptabil, au auditori profesionisti de la care ai ce invata, acronimul incepe cu L si continua cu R, Q si se in A.
Am avut de-a face si cu cel mare, nu recomand.
Daca doriti sa obtineti certificarea numai "ca sa fie" va puteti orienta catre organizatiile "de apartament", dar veti arunca banii in vant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestare certificare iso 9001 bogdan1978buc bogdan1978buc Buna ziua, As dori sa contest certificarea unei companii care a incalcat in mod sistematic acest standard. Ce etape am de parcurs in acest sens? Din ce am ... (vezi toată discuția)
Marca inregistrata ela73 ela73 Buna ziua! Am si eu cateva intrebari ... daca puteti sa imi raspundeti. Situatia este reala, dar voi folosi pentru moment, un exemplu similar. Exista la ... (vezi toată discuția)
Certificare iso acreditata sau neacreditata? hihahi hihahi Va salut. Intentionez sa achizitionez un certificat ISO (defapt 2, ISO 9001 si ISO 14001) necesare participarii la licitatii de constructii. Am ceva oferte ... (vezi toată discuția)