Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie ccc

Am fost studenta la zi din 2012 pana in 2017 septembrie 30.In 9 octombrie 2017 m-am angajat cu 8 ore iar acum sunt insarcinata in 3 luni urmeaza sa nasc in martie 2019.Daca demisionez in 01.12.2018 beneficiez de indemnizatie ccc dupa nastere sau trebuie sa achit pana in momentu nasterii contributiile la sanatate si impozit?Multumesc!
Aprilie 2017 - martie 2019 este perioada eligibila pentru CCC

aprilie 2017 - noiembrie 2018 ,perioada luata in calcul (20 de luni)

In speta, beneficiati de indemnizatia pentru CCC.