Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... autorizatie Piscina Cluj-Napoca
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

autorizatie Piscina Cluj-Napoca

Vrem sa montam in spatiu privat, la curte, o piscina "ingropata", confectionata din rasini poliesterice, armate cu fibra de sticla de dimensiuni mici (2,7 m latime pe 6 m lungime). Curtea este in cartierul Gruia, intr-o zona de case unde, chiar in vecini este deja o piscina de dimensiuni mai mari (deci PUZ-ul, PUD-ul admite asa ceva aici).
Pe site-ul primăriei Cluj-Napoca nu am reusit sa ma elucidez daca este necesara sau nu o autorizatie legate de montarea unei piscine private.
Deci nu este vorba de constructie din beton, ci montarea unei piscine "ingropata" cumparata de la Dedeman.
Multumesc anticipat !
Aveti nevoie de autorizatie de ctie. de la primarie pentru sapatura ce o veti efectua, in care veti "ingropa" piscina si de certificat de urbanism.
Multumesc pentru raspuns.
Am sperat ca nu o sa fie necesar. Sper sa nu dureze mult pana cand primim autorizatia, dar probabil ca doar la primavara, acum vad ca a venit deja frigul de doua zile.
Multumesc inca o data.