Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce trebuie sa fac pentru a se ține cont in calculul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce trebuie sa fac pentru a se ține cont in calculul pensiei de grupa a doua de munca

Deși am adeverință pentru grupa a doua de munca de 8 ani și 4 luni pentru că am lucrat ca laborant încercări materiale de construcții în șantier Casa Poporului la TC Carpați SA .in decizia de pensionare nu s-au ținut cont de ea pe motiv că meseria de laborant nu se încadrează pentru grupa a doua de munca și că trebuie să aduc o adeverință doveditoare. că am lucrat în condiții de șantier. Cum pot să obțin asta in condițiile in care TC Carpați SA nu mai există și eu deja am adeverință de grupa a doua de munca iar eu am lucrat acolo între 1984 și 1997?
TC Carpați SA este in faliment sub incidenta Legii 85/2006.

Va puteti adresa pentru eliberarea unei adeverinte , conform prevederilor Anexei nr.14 la HG 257/2011, lichidatorului judiciar : VALOR SPRL
Sediu: Bucureşti Sectorul 1, Str. ION CÂMPINEANU, Nr. 31, Bloc 4, Scara 2, Etaj 1, Ap. 20.

Model adeverinta
[ link extern ]

Cornel Vasile, Consilier juridic