Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Colet neridicat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Colet neridicat

Ma poate ajuta cineva cu un sfat, Am pus un colet cu plata ramburs plus transport la destinatie coletul nu a fost ridicat si curieratul mi-a returnat coletul, Acum trebuie sa platesc transportul tur-retur iar valoarea coletului este mica. As putea sa nu mai ridic coletul? Pot sa ma sanctioneze firma de curierat?
george-neagu, moderator
Firma de curierat nu va sanctioneaza, ci o sa va solicite banii. Daca refuzati, au posibilitatea sa va actioneze in instanta si apoi sa va execute, sa va popreasca contul etc. Nu cred ca merita tot stresul. Poate ca firma de curierat renunta la procedura, va opreste coletul si ... final de aventura.