Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... C f s
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

C f s

Buna , o firma te poate trece in concediul fara salariu fara sa notifice angajatul??
Acordarea CFP se poate face la initiativa fiecareia dintre parti si nu prin obligarea uneia ..

In practica, CFP se acorda la solicitarea angajatului si nicidecum nu poate fi impus de catre angajator... daca nu are de munca, angajatorul are posibilitatea de a va trimite in "somaj tehnic".
Multumesc pentru raspuns , deci nu se poate obliga sau fara o notificare scrisa.
Astazi cand am semnat statul de plata am vazut ca deja eram trecuta in cfs, ca sa primesc banii m-a pus sa semnez offf in ce tara mai traim, mai e si expert contabil pe deasupra va dati seama ce inginerii financiare face cu alte firme ....

Cornel Vasile a scris:

Acordarea CFP se poate face la initiativa fiecareia dintre parti si nu prin obligarea uneia ..

In practica, CFP se acorda la solicitarea angajatului si nicidecum nu poate fi impus de catre angajator... daca nu are de munca, angajatorul are posibilitatea de a va trimite in "somaj tehnic".

Mergeti la ITM si la ANAF si depuneti sesizare cu privire la aceste aspecte.
Pot face asta si on line??

Cornel Vasile a scris:

Mergeti la ITM si la ANAF si depuneti sesizare cu privire la aceste aspecte.