Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de CCC?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de CCC?

Buna ziua ! Sunt însărcinată și ar trebui să nasc în aprilie. La data nasterii voi avea 9 luni muncite la actualul loc de munca si alte 6 luni muncite in 2017 , din iunie până în decembrie. Pot beneficia de CCC ? Va multumesc.
mai 2017 - aprilie 2019 este perioada eligibila pentru CCC.

iunie - decembrie 2017 (7 luni) plus inca 9 luni , total 16 luni, reiese ca veti beneficiati de indemnizatia pentru CCC
Va multumesc frumos pentru raspuns. O zi buna !