Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Diploma bac pierduta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Diploma bac pierduta

Buna ziua. Am terminat o scoala postliceala unde mi s-a pierdut diploma de bacalaureat. Pentru a obține o altă diploma e foarte mult de umblat si mai ales, durează. Intrebarea mea este: până reușesc să obțin un duplicat, pot obține o adeverință care sa ateste ca am promovat bacalaureatul pe care sa o folosesc la eventualele concursuri pentru ocuparea unui post de asistent medical?
Solicitati adeverinta liceului unde ati obtinut diploma.
Nu detineti nicio copie a diplomei?
Ba da, am o copie. Însă eu întrebam dacă pot primi eventual o adeverință pe care sa o pot folosi până primesc duplicatul.
Puteti solicita adeverinta.
Multumesc mult.