Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Incepand din 15.12.2011 sunt in somaj, problema este ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Incepand din 15.12.2011 sunt in somaj, problema este ca diploma de bacalaureat este distrusa

De pe data de 15 dec 2011 intru in somaj iar diploma mea de bacalaureat a fost distrusa din greseala ( am copii) ce trebue sa fac sau cu ce acte trebuie sa ma prezint la agentia de somaj tinand cont ca dureaza formalitatile de a face un duplicat. Ce trebuie sa fac???
Se scoate dupliocat de pe diploma , iar in lipsa acesteia se poate obtine o adeverinta de la liceu de absolvire .
1. Daca aveti o copie dupa diploma de bacalaureat conducerea liceului poate scrie pe ea "conform cu originalul" si semneaza si stampileaza.
2. De asemenea scoala va poate da o adeverinta de absolvent in care poate sa specifice faptul ca ati luat si bacalaureatul.
Puteti de asemenea sa solicitati angajatorului sa va faca o copie dupa copia diplomei ,copie existenta la dosarul dvs. personal,care copie sigur poarta mentiunea cf. cu originalul.