Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Angajare doar cu o copie a diplomei de liceu
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Angajare doar cu o copie a diplomei de liceu

Buna seara! Mi-am pierdut diploma de absolvire liceu (nu am bacul). Am doar o copie xerox a diplomei. Daca doresc sa ma angajez undeva acum, pot sa o fac doar cu copia diplomei de studiu? E obligatoriu originalul la angajare sau e suficienta copia? Momentan nu pot ajunge sa scot un duplicat deoarece locuiesc in Botosani, iar liceul l-am terminat in Prahova acum 10 ani si nu am cu cine sa imi las copilul câteva zile pentru a merge in Prahova si nici financiar nu imi permit o "plimbare" de genul. Mulțumesc!
Augusta92, utilizator
In opinia mea, este suficienta copia.