Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... vechime in munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

vechime in munca

Contractul individual cu 4 ore pe zi intra la vechime in munca an pe an sau 6 luni la un an ?
an/an
Munca prestata în baza unui c.i.m. constituie vechime in munca, indiferent de durata timpului de munca - norma inteaga/timp partial.

Despre ce perioada este vorba, întrucât se poate calcula vechimea și proporțional cu perioada lucrata.
Cornel Vasile, Consilier juridic