Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Instalatii sanitare
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Instalatii sanitare

Buna.. Spuneti va rog cum As putea obtine diploma de instalator sanitar in citeva zile? Mersi

Editat : date de contacr
Cornel Vasile, Consilier juridic
In cate zile doriti?
Pentru instalator sanitar se organizeaza cursuri de calificare, contracost, de catre firme autorizate in acest scop. La absolvirea cursului se da examen si daca se promoveaza examenul se da diploma de calificare recunoscuta de ministerul educatiei.
Cursul poate dura 20 de saptamani in functie de programa de curs a firmei organizatoare.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
In cateva zile nu se poate deoarece intial trebuie parcurs cursul de calificare dupa care sustineti examen,in urma caruia se elibereaza sau nu document justificativ de calificare