Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar-evidenta politie-dosar viza Canada
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar-evidenta politie-dosar viza Canada

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu o informatie.
A existat o plangere inselaciune depusa impotriva mea, insa procurorul caz a decis clasarea faptei, s-a retras plangerea, nu exista invinuit a fost rezolutia, am primit decizia in acest sens. In certificatul de cazier judiciar eliberat mie nu apare mentionat nimic. Intrebarea mea este daca in cazul depunerii unui dosar viza pt Canada va aparea pe undeva mentionat acest lucru, in cursul verificarilor lor de securitate, se comunica de catre autoritatile romane ceva, mai apare inscrisa aceasta clasare?
Multumesc pentru ajutor.
Carisam, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Nu o sa aveti nici un fel de problema. Antecedentele penale se inscriu in cazierul judiciar doar atunci cand sunteti condamnat definitiv de catre o instanta.

Carisam a scris:

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu o informatie.
A existat o plangere inselaciune depusa impotriva mea, insa procurorul caz a decis clasarea faptei, s-a retras plangerea, nu exista invinuit a fost rezolutia, am primit decizia in acest sens. In certificatul de cazier judiciar eliberat mie nu apare mentionat nimic. Intrebarea mea este daca in cazul depunerii unui dosar viza pt Canada va aparea pe undeva mentionat acest lucru, in cursul verificarilor lor de securitate, se comunica de catre autoritatile romane ceva, mai apare inscrisa aceasta clasare?
Multumesc pentru ajutor.