avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier judiciar-evidenta politie-dosar viza Canada
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier judiciar-evidenta politie-dosar viza Canada

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu o informatie.
A existat o plangere inselaciune depusa impotriva mea, insa procurorul caz a decis clasarea faptei, s-a retras plangerea, nu exista invinuit a fost rezolutia, am primit decizia in acest sens. In certificatul de cazier judiciar eliberat mie nu apare mentionat nimic. Intrebarea mea este daca in cazul depunerii unui dosar viza pt Canada va aparea pe undeva mentionat acest lucru, in cursul verificarilor lor de securitate, se comunica de catre autoritatile romane ceva, mai apare inscrisa aceasta clasare?
Multumesc pentru ajutor.
Ultima modificare: Joi, 4 Octombrie 2018
Carisam, utilizator
Cel mai recent răspuns: heheheee , utilizator 13:37, 4 Octombrie 2018
~ Conținut șters la cerere ~
Nu o sa aveti nici un fel de problema. Antecedentele penale se inscriu in cazierul judiciar doar atunci cand sunteti condamnat definitiv de catre o instanta.

Carisam a scris:

Buna ziua,

Am rugamintea sa ma ajutati cu o informatie.
A existat o plangere inselaciune depusa impotriva mea, insa procurorul caz a decis clasarea faptei, s-a retras plangerea, nu exista invinuit a fost rezolutia, am primit decizia in acest sens. In certificatul de cazier judiciar eliberat mie nu apare mentionat nimic. Intrebarea mea este daca in cazul depunerii unui dosar viza pt Canada va aparea pe undeva mentionat acest lucru, in cursul verificarilor lor de securitate, se comunica de catre autoritatile romane ceva, mai apare inscrisa aceasta clasare?
Multumesc pentru ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal- in ce conditii ramane permanent alex_86 alex_86 in urma unie infractiuni, s-a intocmit dosar, care inteleg ca se trimite spre analiza. daca se dovedeste nevinovat, dosarul ramane valabil toata viata? (vezi toată discuția)
Cercetare fără sa fiu anunțat și clasare dosar IonutNtp IonutNtp salutare, tocmai am primit o înștiințare de la judecătorie cum ca dosarul meu de urmărire a fost clasat de diicot din cauza lipsei de probe pentru ... (vezi toată discuția)
Plangere penala west west Buna, am o problema pe care nu o inteleg f. bine... Anul trecut mi s-a facut o plangere la politie de catre o cunostiinta, pe motiv ca aflindu-se la un ... (vezi toată discuția)