Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... deducere personala de baza
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

deducere personala de baza

buna ziua !
doresc un raspuns de la un specialist in calcularea de salarii!
un angajat care incepe activitatea de pe data de 9 ale lunii octombrie,beneficiaza de deducerea personala de baza la plata salariului?
Beneficiaza de deducerea personala de baza din momentul angajarii.
Categoric DA
beneficiaza numai daca de la data de 01. 10 pana la 09.10 nu a lucrat in alta parte,
deoarece deducerea de 250 lei se aplica o data/luna.
respectivul a lucrat in alta parte dar cu contract de mandat nu cu contract de munca.
La contractul de mandat nu se aplica / nu beneficiaza de ducere
titiana, utilizator