Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrerupere CIM intre joburi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrerupere CIM intre joburi

Salut! Daca de exemplu pe data de 26.10 inceteaza actualul contract de munca iar pe data de 5.11 incepe un nou contract, este o problema la pensie/vechime?
Perioada cuprinsa intre 26.10 - 05.11 nu constituie vechime in munca si nici stagiu de cotizare la pensie.

Situatia in cauza poate fi sau nu o problema la pensie ... depinde de stagiu cumulat la data depunerii dosarului de pensionare.