Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

act aditional

buna ziua!ce trebuie sa cuprinda un act aditional anexat la contractul de munca prin care se modifica orele de munca de la 8 ore la 4 ore(1/2 norma),si bineinteles si salariu .am primit un act aditional in care nu este specificat conform carei decizi a avut loc reducerea orelor de munca .va multumesc
Programul mai mic de 8 ore pe zi este considerat stagiu intreg de cotizare pentru pensie numai ca fiind salariul mai mic si contributia pentru pensie va fi mai mica si, deci, si punctul de pensie va fi mai mic.
Daca schimbati norma schimbati si salariul ?