Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Functie

Buna ziua. Pot incadra un sudor pe functia de mecanic utilaje?
Multumesc
ce studii are?
10 clase + scoala profesionala 2 ani
scoala profesionala ce meserie?
Daca nu are calificarea respectiva, angajarea se face pe raspunderea angajatorului.
Rectific : 8 +2 de ucenicie. A spus ca are diploma de sudor. Eu as dori sa il incadrez pe codul COR 723302