Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara. In anul 2007 am contractat un credit de nevoi personale în suma de 6.690 euro de la Banc Post. Am achitat din credit până în luna august 2011. Din 12.2013 s a înființat poprirea asupra veniturilor.
Intrebare : daca s a achitat din creditul de 6.690 euro, cum poate fi executarea pe suma de 7.134,10 euro la data de 10.12.2013?
In perioada de executare se mai aplica penalizări, dobânzi?
Se mai poate face ceva in momentul acesta?
In acest moment creditorul este Prospero Capital prin mandatar Kruk Romania.
Va multumesc.
Alina_321, utilizator
Buna dimineata
Aveti la indemana promovarea unei contestatii la titlu, pentru a stabili legalitatea sumelor executate
Buna ziua! Imi puteti da mai multe detalii? Multumesc.