avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara. In anul 2007 am contractat un credit de nevoi personale în suma de 6.690 euro de la Banc Post. Am achitat din credit până în luna august 2011. Din 12.2013 s a înființat poprirea asupra veniturilor.
Intrebare : daca s a achitat din creditul de 6.690 euro, cum poate fi executarea pe suma de 7.134,10 euro la data de 10.12.2013?
In perioada de executare se mai aplica penalizări, dobânzi?
Se mai poate face ceva in momentul acesta?
In acest moment creditorul este Prospero Capital prin mandatar Kruk Romania.
Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 9 Octombrie 2018
Alina_321, utilizator
Cel mai recent răspuns: Alina_321 , utilizator 10:04, 14 Octombrie 2018
Buna dimineata
Aveti la indemana promovarea unei contestatii la titlu, pentru a stabili legalitatea sumelor executate
Buna ziua! Imi puteti da mai multe detalii? Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire salariu, sume recalculate lacramioaradoroftei lacramioaradoroftei am avut poprire pe salariu de catre cei de la kruk in 2015 aprilie, in 2016 septembrie s-a achitat datoria integrala , acum ei vin cu o noua poprire pe acelasi ... (vezi toată discuția)
Probleme la executarea silita ayda85 ayda85 Buna ziua, Bunica mea a contractat un credit de nevoi personale in valoare de 10.000 Euro in 2009. O perioada s-au platit ratele, dupa care bunica nu a mai ... (vezi toată discuția)
Poprire ifn compusă din restanță și o sumă pentru a nu pune poprire și girantului radulescuaura radulescuaura Buna ziua Mă numesc Dana si am o mare problemă. Din ianuarie un ifn care practică o dobândă foarte mare mi -au pus poprire pe salariu. Din acel moment, ... (vezi toată discuția)