Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Documente necesare asigurare concediu medical PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Documente necesare asigurare concediu medical PFA

Buna ziua,

Am vazut de curand ca pentru ca un PFA sa poata beneficia de indemnizatia de crestere a copilului, trebuie mers la casa de asigurare cu minim 6 luni inainte de a se naste copilul, pentru a face asigurare de concediu medical si trebuie platit 1% din venitul ales, potrivit acestui articol de pe avocatnet.ro: www.avocatnet.ro/articol_475...

Imi poate spune cineva ce documente trebuie pregatite pentru a intocmi aceasta asigurare?

Multumesc anticipat!
iflorin11, utilizator