Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... PFA indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

PFA indemnizatie crestere copil

Buna ziua,
Pentru a beneficia de indemnizatia de crestere a copilului, un PFA trebuie sa aiba asigurare medicala si sa plateasca 1% din venituri, conform acestui articol?

www.avocatnet.ro/articol_475...

Multumesc
Nu, acela este valabil pentru concediul de maternitate - pre si postnatal.