Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dupa 11 înștiințare de plată
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dupa 11 înștiințare de plată

Dupa 11 ani mama mea a primit o înștiințare ca are de plata o suma destul de mare la o firma de recuperarw pt firma Vodafone.
Este normal dupa atata timp?
Care sunt pasii de urmat?
Contestatie la executare in instanta pentru faptul ca datoria s-a prescris... Daca nu va descurcati puteti apela la un avocar...
Sper ca nu a semnat nimic de primire...
Dacă este o simplă înștiintare de la recuperator, ignorați-o sau răspundeți că datoria s-a prescris.
Dacă e prin executor, formulați în maxim 15 zile contestație la executare invocâd inclusiv prescripția și necomunicarea înscrisului doveditor al cesiunii (prefereabil ar fi să aveți avocat).