Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Retragere din Pilonul II penie privata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Retragere din Pilonul II penie privata

Buna ziua.
Odata cu aparitia pensiei private m-am inscris in Pilonul II de pensii, cu toate ca nu eram obligata conform legii (aveam o varsta mai mare decat pragul stabilit). Va rog sa-mi spuneti daca exista posibilitatea sa ma retrag din din Pilonul II si sa raman la Pilonul I, In noua lege a pensiilor care este in dezbatere in Parlament exista precizat acest aspect? Mentionez ca nu vreau sa-mi retrag fondul acumulat. Vreau sa trec la sistemul de pensii de stat. Va multumesc.
sburlea corina, utilizator