Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... dosar egalizare salariu nivel maxim functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

dosar egalizare salariu nivel maxim functionar public

Buna ziua! Am depus impreuna cu colegii mei dintr-o institutie publica actiuni pentru egalizarea salariului la nivel maxim si recuperarea diferentelor salariale. Pentru unii din colegi dosarele au mers la sectia Conflicate de munca si asigurari sociale a Tribunalului, iar pt alti colegi la sectia Contencois administrativ. Va rog sa ma lamuriti, care sectie are competenta pt a judeca aceasta speta. Va multumesc!
sectia Contencios administrativ.
Va multumesc!