avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1070 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Drept la concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Drept la concediu de odihna

Buna ziua,
Un salariat care este angajat la o firma cu doua contracte pe posturi diferite poate beneficia de cate 20-20 zile de concediu de odihna? ( pe un contract este trecut cu 6 ore si pe alt contract cu 2 ore, firma fiind aceeasi). Multumesc, Marta
Ultima modificare: Joi, 11 Octombrie 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:51, 11 Octombrie 2018
Va beneficia de CO pentru ambele c.i.m..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihna - timp partial sandr_ela sandr_ela Buna ziua, As vrea sa stiu daca, persoanele care au incheiate unul sau mai multe contracte individuale de munca cu timp partial, iar baza este la o alta ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna komon komon sunt angajata la doua firme si as dori sa stiu daca am dreptul la fiecare societate la 21 zile de concediu de odihna (vezi toată discuția)
Concediu de odihna doinadavidescu doinadavidescu Buna ziua O persoana care este angajata cu doua contracte diferite, pe doua functii diferite, cu 1/2 norma (4 ore/zi) pe fiecare contract, are drept de ... (vezi toată discuția)