Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere la parchet facuta de catre un minor unui alt ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere la parchet facuta de catre un minor unui alt minor

Buna seara,pentru loviri si amenintari pot face plangere penala unui minor ?Care sunt pasii pentru a face acest lucru ?
BogdyZet, utilizator
Parerea mea e sa discuti mai intai cu parintii (si ai tai si ai lui).
eu am intrebat daca pot sa ii fac plangere la parchet pt ca eu cu niste parinti ca ai lui asa nepasatori nu am ce discuta,deci intrebarea era alta

tgeorgescu a scris:

Parerea mea e sa discuti mai intai cu parintii (si ai tai si ai lui).