avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plangere la parchet facuta de catre un minor unui alt ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Plangere la parchet facuta de catre un minor unui alt minor

Buna seara,pentru loviri si amenintari pot face plangere penala unui minor ?Care sunt pasii pentru a face acest lucru ?
Ultima modificare: Joi, 11 Octombrie 2018
BogdyZet, utilizator
Cel mai recent răspuns: BogdyZet , utilizator 18:36, 12 Octombrie 2018
Parerea mea e sa discuti mai intai cu parintii (si ai tai si ai lui).
eu am intrebat daca pot sa ii fac plangere la parchet pt ca eu cu niste parinti ca ai lui asa nepasatori nu am ce discuta,deci intrebarea era alta

tgeorgescu a scris:

Parerea mea e sa discuti mai intai cu parintii (si ai tai si ai lui).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Hartuire morala silver95 silver95 Buna. Am o problema.. O fata la scoala ma hartuieste, ma impinge si ma ameninta ca va arata prin oras poze indecente cu mine. Ce ar trebui sa fac? Am incercat ... (vezi toată discuția)
Divort - copil minor bibi30 bibi30 Buna ziua, Am o mare rugaminte la cei in masura sa ma ajute si sa ma lamureasca intr-o astfel de problema.Sunt casatorita de 4 ani(relatia in sine ... (vezi toată discuția)
La cine ramane copilul? marian_apreutesei marian_apreutesei Buna seara Sora mea este casatorita, si are o fetita de 4 luni Sotul ei ( cumnatul meu ) nu are loc de munca si nici o locuinta stabila locuind cu parintii ... (vezi toată discuția)