avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recidiva
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recidiva

Am recidivat la aproape un an de la terminarea probațiunii!
Menționez că am fost oprit de organ abilitat, pt conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și cu alcoolemie de 0,57
Cel mai recent răspuns: Slv92 , utilizator 19:21, 19 Septembrie 2022
Va rog sa mă scuzați, dar nu am înțeles chiar bine! Mai pe scurt...daca se poate! Va mulțumesc!
V-am subliniat la ce trebuie sa va asteptati in cazul in care veti fi condamnat.
Deci voi fi condamnat la închisoare cu executare?
Salut... cum a ramas? Ai fost condamnat cu executare?

Sergiu88 a scris:

Am recidivat la aproape un an de la terminarea probațiunii!
Menționez că am fost oprit de organ abilitat, pt conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și cu alcoolemie de 0,57

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Penal nin-60-ct@yahoo.com nin-60-ct@yahoo.com Cîti ani de inchisoare se da la o pers. care e complice la furt , si fiind si recidivist ? ms... (vezi toată discuția)
Conducere sub influenta substantelor gigman11 gigman11 Buna ziua,o nelamurire as avea si sper sa ma puteti lamuri.Am fost depistat conducand sub influenta cannabisului.Nelamurirea mea este, am avut o condamnare cu ... (vezi toată discuția)
Fapta recidivist Ionuttt93 Ionuttt93 Buna ziua, daca am fost liberat condiționat cu un rest de pedeapsa de 8 luni pana la pedeapsa finala si comit o noua fapta dupa acele 8 luni mi se da si ... (vezi toată discuția)