Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Recidiva
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Recidiva

Am recidivat la aproape un an de la terminarea probațiunii!
Menționez că am fost oprit de organ abilitat, pt conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și cu alcoolemie de 0,57
Va rog sa mă scuzați, dar nu am înțeles chiar bine! Mai pe scurt...daca se poate! Va mulțumesc!
V-am subliniat la ce trebuie sa va asteptati in cazul in care veti fi condamnat.
Deci voi fi condamnat la închisoare cu executare?
Salut... cum a ramas? Ai fost condamnat cu executare?

Sergiu88 a scris:

Am recidivat la aproape un an de la terminarea probațiunii!
Menționez că am fost oprit de organ abilitat, pt conducerea unui autovehicul fără permis de conducere și cu alcoolemie de 0,57