avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bani imprumutati
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bani imprumutati

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat legat de bani imprumutati unui prieten.Este vorba despre 10000€ trimisi prin transfer bancar,care este singura dovada a imprumutului.Ce sanse as avea in instanta sa.mi recuperez banii?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: SCPA Radu si Asociatii , Avocat 10:55, 13 Octombrie 2018
Stimate Domn,

Aveți toate șansele întrucât puteți face dovada platii

Incercati să obțineți o recunoaștere pe sms, email. Sau dacă aveți discuții premergătoare sau concomitente împrumutului cu atât mai bine.

Ii faceți o notificare și apoi formulați acțiune

Vasile122 a scris:

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat legat de bani imprumutati unui prieten.Este vorba despre 10000€ trimisi prin transfer bancar,care este singura dovada a imprumutului.Ce sanse as avea in instanta sa.mi recuperez banii?
Va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am imprumutat in data de 4 iulie 2021 ,un asa zis ... numelemeualex numelemeualex Buna ziua! Am imprumutat in data de 4 iulie 2021 ,un asa zis \"amic\" cu suma de 9 000 $ cash, fara a face vreun act in prealabil, urmand ca acesta sa imi ... (vezi toată discuția)
Imprumut fara acte cdvali cdvali Am imprumutat o persoana (apropiata in acel moment) facand un credit mare pentru suma respectiva. Acum regret acest lucru din plin. Nu am incheiat niciun ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! În cazul in care am dat bani cu imprumut fara nici ... Morus Alin Morus Alin Buna ziua! În cazul in care am dat bani cu imprumut fara nici un act si fara martori ii mai pot recupera inapoi?Daca am o convorbire telefonica inregistrata ... (vezi toată discuția)