Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bani imprumutati
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bani imprumutati

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat legat de bani imprumutati unui prieten.Este vorba despre 10000€ trimisi prin transfer bancar,care este singura dovada a imprumutului.Ce sanse as avea in instanta sa.mi recuperez banii?
Va multumesc.
Stimate Domn,

Aveți toate șansele întrucât puteți face dovada platii

Incercati să obțineți o recunoaștere pe sms, email. Sau dacă aveți discuții premergătoare sau concomitente împrumutului cu atât mai bine.

Ii faceți o notificare și apoi formulați acțiune

Vasile122 a scris:

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat legat de bani imprumutati unui prieten.Este vorba despre 10000€ trimisi prin transfer bancar,care este singura dovada a imprumutului.Ce sanse as avea in instanta sa.mi recuperez banii?
Va multumesc.