Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Deducere cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Deducere cheltuieli

Buna! Ca si pfa colaborator in domeniul asigurarilor comisioanele pot fi deduse. Intrebarea mea este: ce perioada am la dispozitie pentru a deduce astfel de cheltuieli si care cheltuieli mai exact intra in categoriacelor deductibile pentru profesia de agent de asigurari? Multumesc frumos!
Veti putea deduce cheluieli care va ajuta in realizarea venitului respectiv in anul fiscal aferent. Veti completa registrul jurnal de incasari si plati si veti depune apoi declaratia unica in care treceti totalul venitului anual si total cheltuiala deductibila anuala. Detali la adresa [ link extern ]