Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Buna ziua!la cate zile de concediu de odihna am dreptul la un program de 12 ore lucrătoare urmat de o zi libera (12 cu 24).Practic intr o luna lucrez 15 sau 16 zile depinde de numarul de zile pe care il are luna.V as fi recunoscătoare daca ati putea expune si o formula de calcul .
Durata efectiva a concediului de odihna anual se stabileste in contractul individual de munca, cu respectarea legii si a contractelor colective de munca aplicabile.

Durata minima a concediului de odihna anual este de 20 de zile lucratoare.

Prin urmare, verificati in c.i.m. care este durata concediului de odihna.