Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pași necesari după depunerea unei plângeri penale ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Pași necesari după depunerea unei plângeri penale după ce am primit o comunicare rechizitoriu că parte vătămată?

Ce pași ar trebui să urmez având în vedere că am fost depus o plângere penală împotriva unei persoane care ma lovit în urmă cu 8 luni, având în vedere că am depus doar o hârtie de la medicul legist cu 5 zile de concediu. Am primit în 25 septembrie comunicare rechizitoriu și doresc să știu când trebuie să depun acte și unde pentru a cere despăgubiri morale ca parte civilă?
NicuGliga, utilizator