Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Recunoastere grad didactic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Recunoastere grad didactic

Buna ziua,profesor din republica Moldova cu grad didactic II obtinut acolo cum poate recunoaste gradul didactic in Romania?Echivalarea gradului 2 cu definitivatul e posibila?O trimitere la o lege?Multumesc
Intrebati cel mai bine la Ministerul Educatiei si ei va pot spune daca da sau nu.