Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie

In cat timp primesc raspunsul la o contestatie facuta pt executare silita. Contestatie este facuta de 2 luni si nu am primit nimic.multumesc.
Se poate prescrie acest dosar ??? Sau care sunt regulile pt a se puteaprescrie ?!?
Dana Buica, utilizator
Temeiul contestatiei este pe prescriptia dreptului...banuiesc. Fond-ul este primul stadiu procesual. Daca nu s-a dispus inca termen inseamna ca instantele de judecata sunt foarte ocupate si urmeaza. Depinde si la ce judecatorie aveti. Discutati cu avocatul cel mai bine si intrebati daca are info.