avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 839 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! - nedumerire despre prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! - nedumerire despre prenatal

Am tot citit despre concediu prenatal și totuși sunt nedumerită..
Eu începând de pe 17 Iulie.2018 am intrat in concediu de risc maternal, care este de 120 zile, asta însemnând până pe 13 Noiembrie.2018.
Calculând 14.noiembrie până pe 18Ianuarie.2019 când sunt programată la cezariană sunt 66 de zile.
Întrebarea mea este, dacă rămân 60 de zile după naștere, este bine???
Ultima modificare: Joi, 18 Octombrie 2018
Manuela Rășină, administrator

Alte discuții în legătură

Buna ziua sunt insarcinata si dupa calculele efectuate raman ... Angusros84 Angusros84 Buna ziua sunt insarcinata si dupa calculele efectuate raman descoperita cu fix 6 zile din concediul prenatal , adica voi ramane cu 36 zile concediu postnatal ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Estera0908 Estera0908 Am intrat in concediu cu risc in 31 august 2017 si pe 21 aprilie 2018 ar trebui sa nasc dar problema este ca nu mai nu mai prind cele 42 de zile oare mai pot ... (vezi toată discuția)
84 zile prenatal minim 42 postnatal care ar fi prima zi ? MCO MCO Buna ziua. Voi naste pe 10 mai 2014 prin cezariana cu programare. As vrea sa iau 84 zile ca prenatal. In acest caz prima zi de prenatal ar fi 15 ... (vezi toată discuția)