Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua! - nedumerire despre prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua! - nedumerire despre prenatal

Am tot citit despre concediu prenatal și totuși sunt nedumerită..
Eu începând de pe 17 Iulie.2018 am intrat in concediu de risc maternal, care este de 120 zile, asta însemnând până pe 13 Noiembrie.2018.
Calculând 14.noiembrie până pe 18Ianuarie.2019 când sunt programată la cezariană sunt 66 de zile.
Întrebarea mea este, dacă rămân 60 de zile după naștere, este bine???
Manuela Rășină, administrator