avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Vanzare apartament achizitionat cu tva 5%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Vanzare apartament achizitionat cu tva 5%

Am achizitionat o garsoniera cu tva 5% acum doua saptamani. Exista vreo interdictie daca doresc sa o vand cu acelasi pret cu care am achizitionat-o? Sau poate exista niste taxe suplimentare?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Vanzare garsoniera firma enachemariana_2007 enachemariana_2007 Buna ziua. O microintreprindere platitoare de tva doreste sa instraineze catre o persoana fizica o garsoniera achizitionata in 1996.Ce impozite si taxe ... (vezi toată discuția)
Mostenire luminita.huidu luminita.huidu Buna ziua, Va rog sa \\"ma\\" clarificati intr-o situatie aparuta in urma unei mosteniri. Mostenirea in cauza este o garsoniera care in urma dezbaterii ... (vezi toată discuția)
Am achizitionat in anul 2018 un apartament cu tva 5%. dobre.allex dobre.allex Am achizitionat in anul 2018 un apartament cu tva 5%. Doresc sa il vand si sa achizitionez o casa cu pretul de 119.000 euro(fara tva). Care este cota de tva ... (vezi toată discuția)