Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Urmariti de ANAF retroactiv
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Urmariti de ANAF retroactiv

Buna ziua. Ce trebuie sa faca mirele respectiv mirii in cazul in care primesc acasa plicul de la ANAF in care trebuie sa precizeze cu cine si unde a/au colaborat pentru nunta, cununie, botez? Se poate da amenda de catre ANAF in baza art 326 din Codul Penal pentru nerespectarea Articolul 58, alineatul 1 din Codul de procedură fiscală, invocat de ANAF ca bază pentru solicitarea de informații? Ce risca persoanele vizate(fotografi, lautari, etc) demascate de aceasta initiativa a ANAF-ului, care au prestat servicii la "negru" ? Multumesc pentru raspuns
AdiSfr, utilizator
Risca plata impozitelor catre stat ... nu cred ca li se vor intocmi dosare pentru evaziune fiscala.